Gil Grissom:"Nikdo nesmí říct, že jsme se aspoň nesnažili."

Kde jí hledat?(9.díl)

25. listopadu 2007 v 0:29 | já |  →Povídky
Tak konečně se mi to povedlo, překonat sama sebe. Přemýšlela sem, jak navázat. Připouštím, že mi to trvalo dlouho, ale doufám, že výsledek se bude líbit. Tak hurá na povídku....................

Dalo by se tomu, že mají jednoho ze dvou vrahů, říct výhra? Hodně optimistický člověk, by mohl říct, že jo, ale rozhodně ne kriminalisti. Jak blížil Noelův soud, začali jim chodit dopisy. Text byl téměř vždy stejný:
Ó mí drazí kriminalisté, píšu Vám já, Vaše noční můra, Váš Fantom,
naše město je opět o něco čistší, ty děvky tentokrát najdete v Desert Inn, ptát se nemusíte, protože mě nikdo neviděl, nevidí a neuvidí. Jak krásně se na ně dívalo, za chvíli Vám to někdo určitě zavolá, nebo už zavolal, nějaký chodec nebo snad běžec, který si chtěl zlepšit fyzičku a našel je? Moje dílo ještě zdaleka není hotové, čeká mě ještě spousty práce, něž bude toto město čisté. A Vy mi chcete popravit pomocníka. Stěžujete mi práci a to by se Vám nemuselo vyplatit. Dávejte si pozor na ty Vaše děvky, některá z nich by mohla zmizet.
Váš Fantom
To co následovalo, byla typická rutina - jenže na dopisu ani obálce nebyly otisky, obálka byla zalepena a známka přilepena lepidlem, takže žádná DNA, protože byl psaný na počítači mohli vynechat grafologa.
Jenže šerifovi už docházela trpělivost, nelíbilo se mu, že případ ještě není uzavřený, zvykl si u noční směny na rychlost řešení a často zapomínal na potřebnou pečlivost, kterou směna pod vedením Dr.Gilberta Grissoma kladla na první místo.
Policejní sbor a FBI spolu od nepaměti bojovaly o moc. Navzájem se tyhle dvě organizace podrážely, zatajovaly si informace v případech, na kterých měly spolupracovat. Nejhorší, ale byla nenávist mezi policisty a agenty, proto to co chtěl šerif, tudíž předat případ FBI nebylo nejlepším řešením.
Grissomovi chvilku trvalo, než přesvědčil šerifa, že si případ prozatím nechají a on sám kontaktuje svou známou, amatérskou entomoložku, která pracovala v Quanticu a dělala profily sériových vrahů.
Jakmile se posadil ve své krásné pracovně, začal hledat číslo na svou známou, to mu zabralo asi hodinu (kdo zná Gilovu pracovnu se ani nediví). Posadil se do svého pohodlného křesílka, vytočil číslo a čekal. "Prosím, kdo volá." "Ahoj Mary tady Gil." "Gil, Gil, Gil, Grissome, si to ty???" "Jo to sem já." "Jak se vede, kdy budeš mít další přednášku." "Přednášky teď musí počkat, potřebuju od tebe pomoc." "Něco za něco, potřebovala bych pomoc určit jednoho motýla." Jakmile narazila na Gilovu radůstku, musel se dost přemáhat aby nevybočit z tématu. "To počká, my hledáme sériovou vražedkyni a potřeboval bych vytvořit profil." Tohle bylo zas něco pro Mary: "Na dálku se na profilu dělá špatně, zkusim se uvolnit z práce a udělat si výlet do Vegas, myslim, že by mě šéf mohl pustit. Večer ti zavolam." "Ty si zlato, jinak jak se vede???....................... Měli toho hodně k probrání, ale zbytek se vrátil z místa činu a Gil se jich šel zeptat na to, co objevili.
Když viděl výrazy čtveřice, která byla namístě činu, začal pochybovat jestli chce vědět, co našli. I když stejně se to dozví, tak proč to odkládat: "Tak co ste našly???." Greg se na něj podíval výrazem, který k němu nepatřil: "Tohle byl takovej hnus, všichni až na Sáru hodili šavli." Gil se na jmenovanou podíval. "Ale měla sem to jen taktak." "Kolik bylo obětí??? "Čtyři, byly chudinky strašně zřízený, Robbins si o ně ani neušpiní skalpel." "No tak Sáro nebuď tak cynická." "Tohle není cynizmus, tohle je konstatování kruté reality." "Měl se pohovor se šerifem." Nick si ulevil: "A sakra." "Zatim je případ pořád náš, poprosil sem svojí známou o profil, možná se tady ukáže." Když řekl vše, co chtěl, zavelel:"Hola hola práce volá." Stačilo to říct jednou, všichni se rozešli ke svým stolům.
Greg šel automaticky za Ann, uměla mu spravit náladu, ale i tak jí někdo musel donést odběry. "Ahojky Greggo, vypadáš jak, když máš pořádnou kocovinu." "Tak tu bych měl radši." "To to bylo tak hrozný?" Opravdu mě udivuje, jak rychle se drby šíří." "Rychleji něž světlo." Tohle mu pozvedlo náladu. "Přinesl sem ti dáreček." "Opravdu??? A co je to tentokrát???" "Jenom 20 vzorků k analýze, to zmákneš, já to věřim." "20, a vlastně proč ne, mohlo jich bejt víc." "Chytrá holka." Chvilku se na sebe smály a pak Greg šel a Ann se mohla dát do práce, jenže ještě chvilku snila.
Na přelomu směn se rozešli do svých domovů.
Hned jak přijela domů, šla Cath za Linsey. Sára vešla do bytu, kde jí nikdo nečekal a šla si lehnout, dřív než by na ní přišla depka. Warrick se za Týnou moc nehnal, poslední dobou jim to skřípalo, asi opravdu tu svatbu neměli uspěchat. Nick vzal vodítko a šel vyvenčit raťafáka, kterého mu během směny hlídá sousedka na invalidním vozíku. Grega uvítal nepořádek, udělal místo na posteli a usnul. U Ann byl taky bordel, ale ze všeho nejdřív zamířila k ledničce a teprve potom najedená do postele. Ze všeho nejdřív Gil pustil záznamník, měl na něm několik vzkazů......................................
to be continued
Snad mi tentokrát pokračování nebude tak dlouho trvat. Váš Anýsssek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám moje povídka

Ano 85.2% (52)
Je docela dobrá 6.6% (4)
Neni nejhorší 1.6% (1)
Ne 6.6% (4)

Komentáře

1 Cinka Cinka | Web | 25. listopadu 2007 v 9:51 | Reagovat

Super pokračování. :-)) Těším se na další. :-)

2 svata27 svata27 | E-mail | 25. listopadu 2007 v 10:45 | Reagovat

supr na pokráčko už se třesu

3 Scissors Scissors | Web | 25. listopadu 2007 v 17:09 | Reagovat

Super!

Teším se na další!

4 melonka melonka | Web | 26. listopadu 2007 v 14:25 | Reagovat

moc pěkný ....

5 Jolka Jolka | Web | 30. srpna 2008 v 13:04 | Reagovat

ploč tam není i Sára?!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama