Gil Grissom:"Nikdo nesmí říct, že jsme se aspoň nesnažili."

Jak dál, jak se hnout...

27. října 2007 v 13:50 | já |  →Povídky
Jelikož jsou prázdniny, díky bohu za ně:o))), můžu přepsat další povídku:o))). Trvalo mi jí vymyslet dýl, nevěděla sem, jak navázat, resp. nemohla sem vymyslet 1. větu:o))), nějak sem začala tak se neděste se mého slohu:o))) a opomeňte chyby a překlepy, já je po sobě nejsem schopná najít:o)))..... tak to by už asi stačilo, takže vzhůru do čtení:o)))

Znáte to, za něčím se honíte, abyste nakonec zjistili, že to k ničemu není, tohle se nevyhýbá ani kriminalistům. Kdyby se jenom neměli čeho chytit, ale jak to vypadalo neměli nic použitelného a někdo dal echo médiím. Ze všech stran se to ne ně hrnulo, na kriminalisti tlačil Eckli, na toho zase šerif, na něj guvernér, který chtěl vědět, kdo ublížil jeho dceři a na všechny tlačila média. Do toho všeho bylo zahájeno interní vyšetřování, aby se zjistilo, kdo informoval média, protože v novinách se objevili fotky z místa činu. Každou chvíli někdo něco ve vzteku nakop, Grissom pomalu nevycházel z kanceláře a pořád nad něčím koumal, vlastně nikdo se nezastavil, neustále znova a znova se snažili něco najít, vždyť přece dokonalý zločin neexistuje. Jenže jak se soustředit, když všude pobíhali inspektoři.
Potom, co o něj málem zakopla, rozhodla se ho vyhodit: "A už toho mam dost, zjistil ste něco???" "Zatím ne, slečno Parkrová." "Bezva, tady stejně na nic nepřijdete, tak vypadněte, překážíte a já nemůžu pořádně pracovat." a zapla znovu rádio. Inspektor ho vypnul. "Nechte to rádio být nebo uvidíte." "Jak si to představujete, já tady vedu interní vyšetřování." "Tak toho sem si opravdu nevšimla. Mam spoustu práce, takže támhle jsou dveře.Na shledanou, nebo spíš na NEshledanou." Inspektor se vydal rovnou za Ecklim. Ten vlítnul do laborky jako velká voda: "Jak si to představujete, bránit internímu vyšetřování." "Jakýpak bránění už se tu naoxidoval dost a já mam spoustu práce." "Ta vaše drzost by vám mohla stát místo." "Jděte si vyhrožovat někomu jinýmu." Ještě, že šel kolem Gil, který zrovna opustil svou pracovnu, resp. svůj druhý domov, aby si dal kafe. "Conrade můžeš na okamžik?" Pak dodal, "Pojď na chvilku ven." Když se Eckli konečně vykolébal na chodby, tak řekl: "Za všechny lidi ze své směny se postavím, od nás nikdo echo nedostal." "Jak si můžeš být tak jistej?" "Protože jim věřím, každý potřebuje důvěru, aby mohl svou práci vykonávat pořádně." "A co já s tim?" "Nech nás pracovat..........Tak nic, tohle opravdu nemá cenu." Inspektorům to kupodivu zas tak dlouho netrvalo, fotky totiž prodal jedem uklízeč, který měl dluhy a uklízel v laborkách.
Když měla klid,no klid - spíš pokoj od toho otravy a zapnuté rádio, tak konečně dodělala testy- našla krev obětí, ale i dva neznámé vzorky. "Ahoj Gregu" "Ahoj Ann, máš pro mě něco?" "Našla sem dva neznámý vzorky, XX a XY, jenže v databázi nejsou.Ale když my seženete něco na srovnání, tak by se s tim už dalo něco dělat" "Ty si zlato." dal jí pusu na tvář a odběhnul, proto už nevyděl, jak se Ann usmívala.
Když už snad po stopadesátý koukal Gil na fotky z místa činu, něco ho napadlo. Svolal všechny k sobě. Když přišli spustil: "Možná jsme něco přehlídli." Všichni na něj koukali a čekali, co z něj vypadne. "Ty šaty jsou od stejné firmy." "Ale to přece víme." "Jo, ale co když jsou ze stejného obchodu? Musíme zjistit, kde oběti nakupovali, třeba se tam pohybuje náš vrah." "Zkusit to můžeme, ale co když to nevyjde?"řekla Cath. "Tak pak už nevím." "Já taky něco mám," ozval se Greg, "před chvilkou mi dala Ann výsledky." Nechal je kolovat. "Alespoň něco, máme s čím srovnávat. Tak hybaj zpět do práce, čeká nás spousta výslechů."
Když se postupně vyptali rodičů a kamarádů obětí, zjistili, že všechny byli alespoň jednou v obchodu s luxusním prádlem na .............(v Las Vegas sem nebyla, tak si něco doplňte). "Tak, kdo pude do toho obchodu." "Vezmu Grega, ať ví, co má koupit Ann." "Ha ha, fakt vtipný Sáro, na vtipný průpovídky sem tady já." "Já vim Gregu, ale momentálně se do tebe dost dobře rejpe." "Nechte toho ste jak malý."Cath totiž byla čím dál tím podrážděnější, za poslední týden viděla Linsey jenom několik hodin a to by trápilo každou dobrou mámu. "Já tam dojedu." "Dobře Cath, ale Warrick pojede s tebou. Jen pro jistotu"
Když tam za půl hodiny dojeli a vešli do obchodu někdo se tam zrovna hádal: "Jak můžeš říct, že si tě nevšímám." "Jak? Poslední dobou na mě skoro ani nekoukneš, nic mi nekoupíš, nikam mě nevezmeš." "Laskavě si toho nech, vybrala sis život se mnou, tak mi laskavě nevyčítej, že nejsem bohatej jako tvůj fotr." "Vždyť si mohl pracovat u něj, jenže o to si ty nestál, na to seš moc egoistickej a hrdej, abys požádal o pomoc, když se topíš v dluzích, myslíš, že sem si toho nevšimla, že sem tak blbá? Seš obyčejnej alkoholik." Když napřahoval ruku aby jí uhodil, Warrick zařval: "Nechte jí být." "Co se do toho pleteš, nic ti do toho neni. Co si vo sobě myslíš, co si vůbec zač." Jsem kriminalista a tohle je moje kolegyně Catrin Willowsová." "Co tady chtěj fízlové?" "My jme kriminalisti!" "A jakej je v tom rozdíl?" "Velkej, ale to vám vysvětlovat nebudu, potřebuju si s vámi promluvit, čtete noviny." "Jo a co jako?" "Vyšetřujeme několik vražd a všechny chodili nakupovat do tohoto obchodu." "Sem chodí lidí." "Znáte tyhle dívky?"a ukázal mu fotky obětí. "Jo, tu první si pamatuju, ale ty ostatní sem nikdy nevyděl, ale mohla je obsluhovat Jane." Bylo na něm vidět, že je mu z fotek špatně. "A kde Jane najdeme?" "Tak to nevím, před 3 dny si vzala dovolenou a odjela." "A jak se Jane jmenuje celým jménem?" "Jane Dohertyová." "Určitě nám rád poskytnete vzorek vaší DNA." "Proč jako?" "Aby sme vás mohli odškrtnout na seznamu podezřelých." "Pro mě za mě." "Udělejte áááá." Pak se rozjeli zpět: "Stejně by sme ho měli předvolat." "Asi jo, řeknu to Jimovi a ten to zařídí." "No jo Jimík šikula." to Cath rozesmálo.
Když se vrátili dali Ann vzorek. "Prosím tě Warricku, kdyby mě někdo sháněl, tak sem jela pro Linsey, musím ji vyzvednout ze školy a dovést k mámě. Dík" "Jasně Cath, ale pospěš si, jestli to zjistí Eckli, tak ten z toho nebude odvázanej." "Mluví tady o mě někdo." Kdepak." a se smíchem šli k šatnám. "Dneska nikdo nemá úctu k nadřízeným." a šel zase na své oblíbené výzkumy, kterak kdo pracuje. Ještě štěstí, že je takový dodo, jinak by si už dávno všiml, jakou úctu mají všichni ke Gilovi a strašně by se urazil, a co s uraženým nadřízeným.
Bohužel vzorek toho chlapa, neodpovídal tomu na obětech, ale zato se objevil u jedné vloupačky a tak ho zavřeli. Jenže kriminalisté už byli zase na začátku, neboť po Jane se jakoby slehla zem. Dokud jí nenajdou nemůžou se hnout z místa. Zvláštní bylo, že Jane zmizela den poté, co se fotky z místa činu objevily v novinách. Bylo moc otázek a žádné odpovědi. Je v tom zapletená, nebo ví víc než by měla a se rozhodla zmizet, nebo jí s tim někdo pomohl a už jí nenajdou živou, nebo je to jenom náhoda, že zrovna teď odjela. Jak dál, jak se hnout.......
TO BE CONTINUED
Tak a další díl mojí povídky je na světě, případ se potáhne ještě dlouho, ale už zhruba vim, jak to dopadne.Doufám, že se líbí a písnete mi do komentáříků, ráda je čtu:o)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlotte71 Charlotte71 | Web | 27. října 2007 v 15:52 | Reagovat

Máš u mňa ceny za bleskovku....:)

2 Danina Danina | 27. října 2007 v 19:02 | Reagovat

Dobrýý...miluju, když někdo dělá z Ecklieho idiota..nevim jestli jsem to tu už nepsala, ale to je jedno..:-D jen tak dál.

3 Anysssek Anysssek | Web | 27. října 2007 v 19:06 | Reagovat

Z něj nikdo idiota dělat nemusí, on to zvládá dokonale sám:o))) a děkuju za pochvalu, pak se hned líp píše:)))

4 zipik zipik | Web | 14. listopadu 2007 v 17:56 | Reagovat

hezoučký=))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama