Gil Grissom:"Nikdo nesmí říct, že jsme se aspoň nesnažili."

Nejlepší dárek

29. září 2007 v 22:23 | přece já:))) |  →Povídky
I když to tak v Las Vegas nevypadá přece se blíží Vánoce. Tohle město žije ruchem celý rok a ani na Vánoce tu není klid, nejvíc práce mají kriminalisté, protože zlo nikdy nespí.
Gil Grissom sedí v kanceláři a přemýšlí, kde narychlo sehnat nového eperta na DNA, když se Mia zbláznila, neměl radost z toho, že to Eckli hodil zrovna na něj. "Že mě to nenapadlo hned, Greg," jenže ve svém zamyšlení si nevšiml mladíka, který se objevil ve dveřích. Hrozně se lekl, když slyšel: "Grissome?" "Panebože Gregu, už by ses konečně mohl naučit klepat, víš vůbec, jak sem se lekl?" "Potřebuju s tebou mluvit." "Já taky, asi už si slyšel, co se stalo s Miou." "Jo, slyšel, proto sem tady, Grissome já do laborky zpátky nechci." "Ale Gregu, potřebuju abys zaskočil, dokud někoho nenajdu." "Grisssome...." "Žádné Grissome, nedá se nic dělat, jiný expert na DNA zrovna není po ruce,"když vidí jeho výraz, rychle dodá: "Hlavu vzhůru Gregu, neni to napořád." "Jen jestli," povzdychne si Greg a se značnou nevolí se vrací do své staré laborky, kterou tak rád opustil.
Ačkoliv uplynuly už dva týdny, nesehnal Grissom nikoho. Viděl, že Greg je čím dál tím protivnější a vzteklejší. Rozhodl svolat všechny kromě Grega k sobě do kanceláře a poprosit je o pomoc: "Jak všichni víte, pořád se mi nedaří najít vhodného experta do laboratoře DNA, potřebuju vaší pomoc, abychom dostali Grega zpátky do terénu nebo s nim zachvíli nevydržíme." Sára, jak je jejím zvykem, samozřejmě řekla první, co jí napadlo: "Zkoušel si Bekeley, jestli tam někoho nemají?" "Sáro já tě nemít, Bekeley mě nenapadla, zkusím tam zavolat a vás prosím taky se poptejte." Pak se všichni rozešli ke svým případům.
Dát na Sáru se vyplatilo. "Já tu Sáru miluju,"řiká si Gil v duchu, když telefonuje s děkanem university. "Zrovna letos odpromovala jedna velmi nadaná studentka na analýzu DNA, myslím, že práci ještě nemá, pošlu Vám pane Grissome její osobní složku." Chvíli po tom, co se rozloučili, přišel Grisssomovi fax se složkou Ann Parkrové. Když viděl její hodnocení musel uznat, že je asi opravdu dobrá. Nehodlal nechat nic náhodě a rozhodl se jí kontaktovat. Po telefonním rozhovoru s Ann se jen usmíval.
Když odcházel na dohodnutou schůzku, rychle rozdal v breafingové místnosti případy a nezapomněl všem až na Grega, protože toho neviděl, říct, že možná budou mít novou expertku na DNA. Pak dostal šílený nápad a řekl: "Neříkejte nic Gregovi, jestli to vyjde, bude to pro něj ten nejlepší dárek pod stromeček." Všem se to líbilo, moc si přáli, aby měli zpátky svýho Gregouše.
Ann byla dost nervózní, hrozně si přála získat místo v 2.nejlepší laboratoři v US. Gil Grissom jí fascinoval už od střední, těch článků co o něm a od něj přečetla, to kvůli němu začala studovat chemii. Oblékla se, ačkoliv to nebyl její styl, elegantně, prostě chtěla zapůsobit. Ještě než odešla ze svého bytu, zkoušela si před zrcadlem, co řekne.
Nakonec to dopadlo líp než si mohla přát. I když se často zasekávala, to tou hroznou trémou, byl z ní Grissom nadšený. "Ještě, aby prošla u Eckliho a všechno bude OK." Domluvil se s ní, že za ním druhý den přijde a jemně varoval jí před strašidlem Ecklim.
Eckli sice chvíli žbrblal, že je mladá a nemá žádné zkušenosti, ale po rozhovoru s Grissomem, jí nakonec přijal. Grissom Ann postupně představil, všem zaměstnancům, Grega nechal schválně jako posledního.
Už z dálky slyšeli strašný kravál, Grissomovi bylo jasné odkud přichází. Posadil Ann do breafingové místnosti a šel do laborky. Nejdřív ze všeho vypnul Gregovi rádio. Viděl, že je naštvaný a tak mu řekl: "Mam pro tebe dárek k Vánocům, je v breafingové místnosti." Greg se jen ušklíbl: "Opravdu?" "Jo, laskavě poď se mnou." Greg se tedy zvedl a následoval Grissoma. "Gregu chci ti představit novou expertku na DNA Ann Parkrovou." Jenže Greg ho vůbec nevnímal, viděl jenom tu krásnou dívku před ním. Když ho Grissom viděl, musel si do něj rýpnout: "Tak by ses mohl alespoň představit." Tohle Grega postavilo zpátky na zem a rychle se představil: "Já sem Greg Sanders, jestli chceš ukážu ti laborku." Ann se Greg taky zamlouval, omluvila se Grissomovi a následovala Grega. Grissom se musel smát, stalo se totiž to, co očekával.
Gregovi se hned zlepšila nálada o 1000% a vtipně ukazoval Ann laborku, v duchu si říkal: "To je ten nejlepší vánoční dárek jaký sem, kdy dostal."
Tak dokončila sem svojí úvodní povídku snad se Vám bude líbit............
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanicka hanicka | 1. října 2007 v 20:08 | Reagovat

Supr povídka :-) ještě pár takových :-)

2 Anysssek-webmasterka Anysssek-webmasterka | E-mail | Web | 1. října 2007 v 20:51 | Reagovat

Děkuju

3 Danina Danina | Web | 12. října 2007 v 17:22 | Reagovat

Tak tyjo další stránky s povídkama...moc hezké. Mia se zbláznila:DDD

4 zipik zipik | Web | 11. listopadu 2007 v 11:51 | Reagovat

jj je to moooooooooooooooc pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama