Gil Grissom:"Nikdo nesmí říct, že jsme se aspoň nesnažili."

Září 2007

Nejlepší dárek

29. září 2007 v 22:23 | přece já:))) |  →Povídky
I když to tak v Las Vegas nevypadá přece se blíží Vánoce. Tohle město žije ruchem celý rok a ani na Vánoce tu není klid, nejvíc práce mají kriminalisté, protože zlo nikdy nespí.
Gil Grissom sedí v kanceláři a přemýšlí, kde narychlo sehnat nového eperta na DNA, když se Mia zbláznila, neměl radost z toho, že to Eckli hodil zrovna na něj. "Že mě to nenapadlo hned, Greg," jenže ve svém zamyšlení si nevšiml mladíka, který se objevil ve dveřích. Hrozně se lekl, když slyšel: "Grissome?" "Panebože Gregu, už by ses konečně mohl naučit klepat, víš vůbec, jak sem se lekl?" "Potřebuju s tebou mluvit." "Já taky, asi už si slyšel, co se stalo s Miou." "Jo, slyšel, proto sem tady, Grissome já do laborky zpátky nechci." "Ale Gregu, potřebuju abys zaskočil, dokud někoho nenajdu." "Grisssome...." "Žádné Grissome, nedá se nic dělat, jiný expert na DNA zrovna není po ruce,"když vidí jeho výraz, rychle dodá: "Hlavu vzhůru Gregu, neni to napořád." "Jen jestli," povzdychne si Greg a se značnou nevolí se vrací do své staré laborky, kterou tak rád opustil.
Ačkoliv uplynuly už dva týdny, nesehnal Grissom nikoho. Viděl, že Greg je čím dál tím protivnější a vzteklejší. Rozhodl svolat všechny kromě Grega k sobě do kanceláře a poprosit je o pomoc: "Jak všichni víte, pořád se mi nedaří najít vhodného experta do laboratoře DNA, potřebuju vaší pomoc, abychom dostali Grega zpátky do terénu nebo s nim zachvíli nevydržíme." Sára, jak je jejím zvykem, samozřejmě řekla první, co jí napadlo: "Zkoušel si Bekeley, jestli tam někoho nemají?" "Sáro já tě nemít, Bekeley mě nenapadla, zkusím tam zavolat a vás prosím taky se poptejte." Pak se všichni rozešli ke svým případům.
Dát na Sáru se vyplatilo. "Já tu Sáru miluju,"řiká si Gil v duchu, když telefonuje s děkanem university. "Zrovna letos odpromovala jedna velmi nadaná studentka na analýzu DNA, myslím, že práci ještě nemá, pošlu Vám pane Grissome její osobní složku." Chvíli po tom, co se rozloučili, přišel Grisssomovi fax se složkou Ann Parkrové. Když viděl její hodnocení musel uznat, že je asi opravdu dobrá. Nehodlal nechat nic náhodě a rozhodl se jí kontaktovat. Po telefonním rozhovoru s Ann se jen usmíval.
Když odcházel na dohodnutou schůzku, rychle rozdal v breafingové místnosti případy a nezapomněl všem až na Grega, protože toho neviděl, říct, že možná budou mít novou expertku na DNA. Pak dostal šílený nápad a řekl: "Neříkejte nic Gregovi, jestli to vyjde, bude to pro něj ten nejlepší dárek pod stromeček." Všem se to líbilo, moc si přáli, aby měli zpátky svýho Gregouše.
Ann byla dost nervózní, hrozně si přála získat místo v 2.nejlepší laboratoři v US. Gil Grissom jí fascinoval už od střední, těch článků co o něm a od něj přečetla, to kvůli němu začala studovat chemii. Oblékla se, ačkoliv to nebyl její styl, elegantně, prostě chtěla zapůsobit. Ještě než odešla ze svého bytu, zkoušela si před zrcadlem, co řekne.
Nakonec to dopadlo líp než si mohla přát. I když se často zasekávala, to tou hroznou trémou, byl z ní Grissom nadšený. "Ještě, aby prošla u Eckliho a všechno bude OK." Domluvil se s ní, že za ním druhý den přijde a jemně varoval jí před strašidlem Ecklim.
Eckli sice chvíli žbrblal, že je mladá a nemá žádné zkušenosti, ale po rozhovoru s Grissomem, jí nakonec přijal. Grissom Ann postupně představil, všem zaměstnancům, Grega nechal schválně jako posledního.
Už z dálky slyšeli strašný kravál, Grissomovi bylo jasné odkud přichází. Posadil Ann do breafingové místnosti a šel do laborky. Nejdřív ze všeho vypnul Gregovi rádio. Viděl, že je naštvaný a tak mu řekl: "Mam pro tebe dárek k Vánocům, je v breafingové místnosti." Greg se jen ušklíbl: "Opravdu?" "Jo, laskavě poď se mnou." Greg se tedy zvedl a následoval Grissoma. "Gregu chci ti představit novou expertku na DNA Ann Parkrovou." Jenže Greg ho vůbec nevnímal, viděl jenom tu krásnou dívku před ním. Když ho Grissom viděl, musel si do něj rýpnout: "Tak by ses mohl alespoň představit." Tohle Grega postavilo zpátky na zem a rychle se představil: "Já sem Greg Sanders, jestli chceš ukážu ti laborku." Ann se Greg taky zamlouval, omluvila se Grissomovi a následovala Grega. Grissom se musel smát, stalo se totiž to, co očekával.
Gregovi se hned zlepšila nálada o 1000% a vtipně ukazoval Ann laborku, v duchu si říkal: "To je ten nejlepší vánoční dárek jaký sem, kdy dostal."
Tak dokončila sem svojí úvodní povídku snad se Vám bude líbit............

Banners

29. září 2007 v 20:31 | Lil Willows |  →Fotogalerie
Gil Grissom Linkback Grissom
Cath Catherine Willows Linkback
Warrick Brown Linkback Warrick
Nick Nick Stokes Linkback
Sara Sidle Linkback Sára
Greg Greg Sanders Linkback
Jim Brass Linkback Brass
Dr.Robbins Al Robbins Linkback
zdroj: csi-by-lili.blog.cz

CSI

29. září 2007 v 13:57 | našla sem |  →Fotogalerie

Wallace Langham

29. září 2007 v 13:42 ostatní
Wallace Langham
Věk: 42 let
Povolání: herec / režisér
Známý jako: Wally Ward
Národnost: americká
Datum narození, místo:
11.3.1965, Fort Worth , Texas , USA

David Bergman

29. září 2007 v 13:39 ostatní

Gerald McCullouch

29. září 2007 v 13:30 ostatní
Věk: 40 let
Povolání: herec / scénárista / režisér
Známý jako: Gerald McCullough
Národnost: americká
Datum narození, místo: 30.3.1967

Louis Lombart

29. září 2007 v 13:27 ostatní
Louise Lombart (rodné jméno Louise Maria Perkins) se narodila v rodině irských katolíků jako jedno ze sedmi dětí.

Nejznámější je díky roli Evangeline v TV seriálu z devadesátých let The House Of Eliott, kde hrála mladší ze dvou Eliottových sester. V letech 1998-1999 přerušila svoji hereckou kariéru a začala na St Edmund's College of University of Cambridge studovat andlickou literaturu, ale brzy byla zase zlákána zpět k herectví, když dostala nabídku točit TV minisérii Metropolis.

V roce 1998 se vdala za Jona Stephena, se kterým se seznámila o rok dřív při práci na Metropolis. Účinkovala taky v kultovní klasice Tale of the Mummy.

V roce 1999 hrála ve filmu Esther, s F. Murray Abrahamem.

V roce 2004 se objevila ve snímku Hidalgo a hostovala v seriálu CSI: Crime Scene Investigation, kde mluví s americkým přízvukem. V sedmé sérii se už objevuje v úvodní znělce seriálu a stává se tak jednou ze stálých postav.

Podle TV Squad momentálně natáčí pilotní díl pro televizi ABC nazvaný Judy´s Got a Gun

Marc Vann

29. září 2007 v 13:24 ostatní
Jméno: Marc Vann
Datum narození: 23.8.1954
Místo narození: Norfolk, Virginia, USA
Výška: 6' (183cm)
Stav: rozvedený (Mary Easterling, od roku 1985 do roku 1988)
Info: Marc Vann vyrůstal ve Virgini a ani ve snu by ho nenapadlo, že mi se někdy mohl stát hercem. Od malička jej zajímala věda. Když se oženil s herečkou Mary Easterling, přestěhoval se s ní do Chicaga, kde se poprvé ocitl na divadelních prknech. A před kamery už to byl jen krok.

Aisha Tyler

29. září 2007 v 13:21 ostatní
Aisha je z černošské rodiny a tak to měla v mládí dost těžké. Myslela si, že se nemůže bavit s žádným bělochem, protože jou všichni rasisti a že se jí každý štítí. Opak byl pravdou.Poprvé se objevila v televizi ve svých deseti letech. Poté se ale začala ukazovat více a více, stala se slavnou a začala vydělávala. To bylo pro její chudou rodinu velmi velké štěstí.

Aisha Tyler vystudovala klasickou americkou střední školu a poté pokračovala na univerzitě. Když jí bylo 30 tak si zahrála roli v seriálu přátelé přítelkyni a kolegyni Rose Gellera (David Schwimmer). Jelikož má pěknou postavu tak byla i příležitostnou modelkou. Její život nebyl jen sladký,ale i hořký. Musela čelit výhružkám a vydírání neznámého občana, který byl nakonec policií dopaden a odsouzen k pěti letům vězení. V roce 2005 se Aishe narodila dceruška Ellena. Doufá že její kariéra bude po mateřské pokračovat.

Archie Kao

29. září 2007 v 13:09 ostatní
Jméno: Archie Kao
Datum narození: 14.12.1973
Místo narození: Washington, DC, USA
Výška: 5' 10" (178cm)
Stav: svobodný (aspoň myslím)
Info: Navštěvoval universitu George Masona. Zde byl zvolen prezidentem studentského sboru. Je členem spolku Sigma Chi(Iota XI Chapter)

Robert David Hall

29. září 2007 v 13:02 Jimík(Paul)&Dr.Al(Robert)
Narodil se 9. listopadu 1947 v East Orange (New Jersey, USA). Promoval na UCLA v roce 1971 s diplomem z anglické literatury. Syn Andrew se narodil v roce 1981, kterého má s bývalou ženou Connie Cole. Má amputované obě dvě nohy po bolestivých popáleninách, které měl na 65% těla. Je to po vážné dopravní nehodě, která se mu stala v roce 1978, když jeho auto bylo zdemolováno 18-kolovým náklaďákem. Musí používat protézy. Svou třetí ženu Judy potkal rok po nehodě na hudebním veletrhu. Svatba se konala až 20 let poté. Herec, který si nikdy neoholil své vousy, měl jako jakousi satisfakci po nehodě v podobě práce v rádiech a dabingu. Jeho role invalidního patologa v seriálu CSI byla původně psána pouze na jednu epizodu, ale nakonec byla "zrovnoprávněna" až v roce 2000. Takto také ukazuje ostatním lidem, kteří trpí jakýmkoli postižením, že je možné vykonávat i takto náročnou profesi, jakou je herectví. Na druhou stranu poukazuje na to, že postižení herci by měli i nadále dostávat šanci před kamerou. Byl jmenován členem komise herců s postižením.

Paul Giulfoyle

29. září 2007 v 12:57 Jimík(Paul)&Dr.Al(Robert)
Navštěvoval střední školu Boston College High School, kde byl vynikajícím hokejistou. Účastnil se charitativní akce Ronalda McDonalda Hockey Challenge v Seattlu v roce 2005.

Často chybně považován za syna herce se stejným jménem Paul Guilfoyle, ale tito dva herci spolu nemají nic společného - kromě jména a skvělého hereckého nadání.

Eric Szmanda

29. září 2007 v 12:52 Gregouš(Eric)
Eric Szmanda, jeho příjmení se vyslovuje podobně jako Amanda, ale se Z na začátku. Navštěvoval střední školu v Mukwonago, Wisconsin, kde maturoval v roce 1993. Hrál zde v mnoha divadelních hrách. Eric je velkým fanouškem Marylina Mansona. V roce 2003 dokonce hrál v Mansonově klipu "Saint", ale tento videoklip nebyl v USA nikdy uveřejněn. Líbí se mu hudba Islandské skupiny Sigur Rós. Má dva bratry: Roba a Bretta. Eric také hraje skvěle na bubny - prý začal hrát na střední škole.

Jeho herecká účast je bohatá. Zahrál si v seriálech jako například "The Net", "The Division", "Oh, Baby!", "Freaky links", "Three Sisters" a "Zoe". Jeho filmová tvorba zahrnuje tituly jako jsou "The Rules Of Attraction", "True Vinyl" a "Little Athens". Na divadelních prknech si zahrál ve hrách "A Midsummer Night's Dream", "Black Box", "La Indian Queen" a "The Bullfight".

Eric má svou produkční společnost, která kombinuje světy herectví a hudby. Byl také odborným hudebním poradcem při natáčení filmu "Life as a House". Během natáčení žil Eric několik měsíců v domácnosti kolegy z CSI, George Eadse, kde se staral o jeho psa, protože George byl mimo město a Eric se nabídl, že mu psa pohlídá. V současné době je k vidění v Hollywoodu v divadle Stages Theatre Center, kde hraje ve hře nazvané "Hyenas". Eric měří 183 cm, je svobodný a žije v L.A.

Jorja Fox

29. září 2007 v 12:51 Sárí(Jorja)
Jorja Fox celým jménem Jorja-An Fox, její jméno se vyslovuje stejně jako název amerického státu Georgia. Jorja strávila dětství v malém přímořském městě Melbourne Beach na Floridě. Navštěvovala Hoover Junior High v Indialantic na Floridě. Chodila na střední školu v Melbourne na Floridě, kde byla objevena pro modelling. Matka Marilyn byla belgicko-kanadské národnosti (1927-1996). Otec je irský Kanaďan (narozen 1924). Má staršího bratra Jeffa (nar. 1957). Její rodiče imigrovali z Montrealu do USA.

Od té doby, co se přestěhovala do Los Angeles, začíná pravidelně vystupovat v televizních filmech a seriálech (The West Wing, Missing Persons, Ellen). Hrála v televizních filmech Memento s Guy Piercem a Carrie Anne Moss, Tiara Tango s Jean Smart a Robertem Wagnerem, Hungry Bachelors Club a v poslední době Down With The Joneses.

Je zapřísáhlou vegetariánkou a chce se stát vegankou. Doma má jednoho psa: fenku boxera Ali, a dvě kočky: Rumplestiltskin a kocoura Sida Poitier. Ráda cestuje, hraje na kytaru a zpívá. Za jednu episodu v "Kriminálka Las Vegas" dostává 100 000 dolarů. Jorja je spoluzakladatelkou Honeypot Productions, nezávislé avantgardní divadelní společnosti v Los Angeles. Na její činnosti se podílí jako herečka, scenáristka i režisérka.

Jorja Fox je 175 cm vysoká a zatím je svobodná.

Emily Procter, její přítelkyně a kolegyně z Forever Fabulous, jí říká 'Horha', protože tak by se její jméno četlo ve španělštině.

Jorja je taky hudebnice - hraje na kytaru (ona prohlašuje, že mizerně) a taky si koupila bicí soupravu. Zároveň i zpívá a skládá písničky, nejznámější Lullabye, k filmu Traveling Companion a Satellite, která je věřejněná na jejích oficiálních webových stránkách.

George Eads

29. září 2007 v 12:49 Nick(George)
Tento 180 cm vysoký herec je známý především ze seriálu CSI (Kriminálka Las Vegas), ale také si zahrál jednu z hlavních rolí v seriálu Savannah. Do podvědomí diváků se však dostal hlavně díky roli Nicka Stokese, v již zmiňovaném seriálu CSI, kde mu úspěšně sekundují William L.Petersen, Gary Dourdan, Jorja Fox a Marg Heldemberger. Dále si zahrál také ve spoustě televizních filmů, jmenujme The Spring, Broken Crown, The Ultimate Lie a naposledy v Second String po boku držitele Oskara Jona Voighta. Z celovečerních filmů stojí za zmínku Only in America a Dust to Dust.

George navštěvoval Belton High School v Beltonu, v Texasu. Promoval v roce 1985 a dalších 5 let chodil na Texaskou Tech University. Jeho celé jméno je George Coleman Eads III., podle otce Arthura Colemana "Cappy" Eadse. Jméno matky je Vivian Baker a sestra se jmenuje Angela Eads.

Doma v Los Angeles má George labradorského retrívra, kterému dal jméno Maverick. Potom vlastní dvě Harley Davidsons, Porche 911 a stříbrného Cadillaca Escalade.

Gary Dourdan

29. září 2007 v 12:47 Warrí(Gary)
Do podvědomí diváků se Gary Dourdan dostal hlavně díky roli Warricka Browna v seriálu Kriminálka Las Vegas (CSI). Za sebou má však už více seriálových počinů, např. v televizním seriálu Swift Justice ztvárnil hlavní roli, dále hrál v NY Undercover, Cold Feet, Beggars and Choosers.

Za celovečerní filmy jmenujme Imposter s Gary Sinise, Vetřelec: Vzkříšení (Alien: Resurrection) se Sigourney Weaver a Winonou Ryder, Playing God, Scarred City a The Weekend. Naposledy hrál v televizním filmu Muhammad Ali: King of the World. Gary Dourdan žije nyní v New Yorku.

Marg Helgenberger

29. září 2007 v 12:44 Cath(Marg)
Vystudovala drama na Northwestern University, kde hrála Kateřinu v Shakespearově komedii Zkrocení zlé ženy a Blanche DuBoisovou ve Williamsově dramatu Tramvaj do stanice Touha.

Přesídlila do New Yorku, kde dostala jednu z hlavních úloh policistky v populární mýdlové opeře o osudech americko-irské rodiny Ryan's Hope (Naděje Ryanů). Potom účinkovala v seriálu Shell Game (1987, Skořápky) a značnou popularitu získala postavu K. C. Koloskiové v úspěšném seriálu z vietnamské války China Beach (1988-91; cena Emmy 1990).

Jako host se objevila v seriálech Spenser: For Hire (Spenser: K pronajmutí), thirtysomething (Třicet a něco), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Fallen Angels (Padlí andělé - ČTV), Matlock - ČTV, The Hidden Room (Skrytý pokoj), The Larry Sanders Show, ER (Pohotovost - ČTV).

Hlavní roli zdravotní sestry Kate Nessenové, rozhodující se mezi dvěma muži (Timothy Dalton a Nigel Havers) na pozadí válečného konfliktu v Náhorním Karabachu, vytvořila v TV přepisu dobrodružného románu Kena Folletta Rudý orel.

Ve filmu, kde hraje pouze příležitostně, se uplatňuje většinou v akčnějších žánrech: policistka Alison Sinclairová v kriminální komedii Mizerové (r. M. Bay), bioložka Laura Bakerová ve sci-fi hororu Mutant (r. R. Donaldson), včelařka Sarah Kelloggová v akčním snímku s ekologickým poselstvím Tajný agent Jack T. (r. F. E. Alcala).

Jejím manželem je herec Alan Rosenberg.

William L. Petersen

29. září 2007 v 12:39 Gilík(Bill)
William Louis Petersen je americký herec dánského původu. Narodil se 21. února 1953 v Evanstonu (Illinois, USA) Petersen vystudoval Bishop Kelly High School v Boise, v Idahu (1972). Byl přijat do Idaho State University na fotbalové stipendium. Původně si chtěl zvýšit svůj průměr na Idaho State, a tak Petersen vzal kurzy herectví, které mu změnili cíle jeho života.

Odešel ze školy, a v roce 1974 odjel za profesorem herectví do Španělska, zde si zdokonalil své herecké schopnosti jako Shakespearový herec. Později se vrátil zpátky do Idaha se snem: stát se hercem. Neschopný udržet neherecké zaměstnání se vrátil domů do Chicaga za příbuznými a stal se hercem v divadle a získal Actors' Equity card. Účinkoval se Steppenwolfskou divadelní společností a byl spoluzakladatelem Remains Theater Ensemble, v kterém také působili vynikající Chicagští herci jako Gary Cole a Ted Levine (Rychle a zběsile, Gejša)

Kariéra tohoto uznávaného herce začala malým dílkem už v roce 1981 ve filmu Thief. V roce 1986 hrál Willa Grahama ve filmu Manhunter (později předěláno jako Red Dragon). Od roku 2000 do součastnosti se stal nejvíce proslulým rolí Gilla Grissoma v Kriminálce Las Vegas. Petersen má dceru Maite z minulého manželství a v červnu 2003 si vzal svojí dlouholetou přítelkyni Ginu Cirone.

Ann Parker

29. září 2007 v 12:23 | já |  →Povídky
Ann Parker
- výška: 160cm
- váha: 55 kg
- barva očí: hnědá
- barva vlasů: červená
- místo narození: Omaha, Nebraska, USA
- datum narození: 2.10.1982
- stav: svobodná
- vzdělání: v Chemii, UC Bekeley
- speciální dovednost: analýza DND
- CSI úroveň: laboratorní technik

Moje povídky

29. září 2007 v 10:24 | no přece já |  →Povídky
Tak sem se rozhodla následovat řadu spisovatelek a začít psát svojí vlastní povídku na pokračování s tématem, jak jinak než CSI Las Vegas, nejlepšího seriálu jaký dávají. Dlouho sem přemýšlela jakou postavu přidám. Moje nová postava se jmenuje Ann Parkrová. Snad se Vám moje povídka bude líbit, vynasnažim se. S pozdravem webmasterka Anysssek